App-ontwikkelaars lijken er tegenwoordig een sport van te maken om oude besturingssystemen werkend te krijgen op nieuwe hardware. Ooit willen weten of en hoe het 20 jaar oude Macintosh OS op de Apple Watch draait? Check de video!
Lees verder na de advertentie.
In een indrukwekkend project heeft ontwikkelaar Nick Lee het bijna 20 jaar oude Macintosh-besturingssysteem System 7.5.5 werkend gekregen op de Apple Watch met watchOS 2, via de Mini vMac emulator. Hoewel het kleine scherm van de smartwatch ongeschikt is voor desktopbesturing, toont dit de mogelijkheden van de hardware en software aan.
Apple’s watchOS 2 brengt native apps naar de Apple Watch, waardoor apps sneller draaien en toegang krijgen tot functies zoals de microfoon. Daarnaast biedt de update meer aanpassingsmogelijkheden voor wijzerplaten, nieuwe ‘Complications’ door ontwikkelaars, de Time Travel-functie om met de Digitale Kroon door je dag te scrollen, en een nachtmodus die de Watch ’s nachts als wekker gebruikt.
