Apple gaat een zware tijd tegemoet met de iPhone 7, dat denkt de bekende Apple-analist Ming-Chi Kuo van KGI Securities tenminste. Een gebrek aan vernieuwing zou ervoor zorgen dat de nieuwe iPhone dalende verkoop tot gevolg heeft.
Lees verder na de advertentie.
iPhone 7 dalende verkoop: dit is de oorzaak
Kuo is al langere tijd pessimistisch over Apple in 2016, en daar brengt zijn meest recente analyse geen verandering in. “In het ergste geval verkoopt Apple minder iPhones dan in 2014”, aldus Kuo. “De iPhone zal hierdoor de enige smartphone in de top 5 zijn die een daling tegemoet gaat.” Een opvallende uitspraak, want dat zou betekenen dat Apple voor het eerst in de geschiedenis het minder goed doet dan de rest van de smartphone-industrie.

De schatting van Kuo gaat uit van minimaal 190 miljoen verscheepte iPhones, wat lager is dan de 193 miljoen die in 2014 verscheept werden. Maximaal kunnen er 205 miljoen over de toonbank gaan. Respectievelijk betekent dat een daling van 18,1 en 11,6 procent vergeleken met vorig jaar.
Lees ook: ‘Apple slaat iPhone 7S over, komt in 2017 al met iPhone 8’
Het is overigens niet alleen kommer en kwel. Onlangs voorspelde Kuo nog dat Apple in 2017 weer een flinke groei doormaakt. Dan zou Apple de iPhone 7S overslaan, om met grote vernieuwingen direct naar de iPhone 8 door te stomen. Onder meer een OLED-display en compleet nieuwe behuizing moeten 2017 weer een interessant jaar maken voor iPhone-fans. Voordat dat zover is, zal Apple ons eerst dit jaar nog moeten verrassen met een iPhone 7.
Lees het laatste nieuws over Apple
- iPhone-tips voor iOS 17: deze functies moet je direct aanpassen (22-9)
- iPhone 15 Pro valtest: is titanium écht beter? (22-9)
- 6x waarom je de Apple Watch Series 9 écht moet hebben (ADV) (22-9)
- Stand-by modus in iOS 17: zo werkt de nieuwe functie op je iPhone (22-9)
- iPhone 15 vs iPhone 15 Pro: welke past het beste bij mij? (ADV) (22-9)