Apple gaat tijdens de WWDC 2025 iOS 19 en meer software presenteren, maar komt er ook nieuwe hardware? Wij denken van wel!
Lees verder na de advertentie.
Komt Apple met nieuwe hardware bij WWDC 2025? Dit kun je verwachten.
WWDC 2025 begint op maandag 9 juni om 19:00 uur Nederlandse tijd. Apple laat tijdens deze dagen de nieuwe versie van iOS, iPadOS, watchOS en meer zien. Dat is allemaal software, maar is er ook een kans dat Apple met nieuwe hardware tijdens de WWDC 2025? Wij denken van wel.

HomePad: een mix van HomePod en iPad
Er gaan al langer geruchten dat Apple met een nieuw soort smart home-apparaat gaat komen. Dit wordt waarschijnlijk de HomePad. De naam verklapt het al een beetje, maar het wordt een soort kruising tussen een HomePod en een iPad.
Volgens de laatste geruchten krijgt dit apparaat een 7-inch scherm en draait het op een compleet nieuw besturingssysteem met de naam homeOS. Wat het extra interessant maakt? De HomePad ondersteunt widgets die zich aanpassen aan hoe ver je ervan af staat, én je krijgt een slimmere versie van Siri meegeleverd. Klinkt veelbelovend, toch?
En er is meer: Apple werkt blijkbaar aan nog een tweede smart home-apparaat. Dit toestel krijgt eveneens een scherm, en een soort bewegende ‘robotarm’. Dit futuristische apparaat laat echter nog wat langer op zich wachten. Volgens Gurman komt het op z’n vroegst over twee jaar op de markt.

Meer nieuwe hardware op komst?
Waarschijnlijk is de Homepad het enige nieuwe apparaat dat je kunt verwachten. Maar er is een kleine kans dat Apple met nog iets gaat komen. Als dat gaat gebeuren dan zou dit wel de AirTag 2 kunnen zijn.
De AirTag 2 krijgt volgens geruchten een flinke upgrade, en dat zit hem met name in het bereik. Dankzij de nieuwe U2-chip, die je misschien al kent uit de iPhone 15- en 16, kun je straks je verloren spullen tot wel drie keer verder opsporen dan met de huidige AirTag.

De huidige AirTag heeft een bereik van 10 tot 25 meter, maar dat breidt de U2-chip uit naar maar liefst 60 meter. Dat betekent dat je straks nog makkelijker en nauwkeuriger je sleutels, tas of zelfs je huisdier kunt terugvinden, ook als ze wat verder van huis zijn afgedwaald.
Het blijft nog eventjes afwachten of Apple ook daadwerkelijk met nieuwe hardware komt tijdens de WWDC 2025. Houd daarom de iPhoned-website de komende tijd goed in de gaten!