Eind januari schreven we een bericht over de eerste applicatie van ‘New Kids On The Block’. Deze zeer eenvoudige applicatie bevatte een soundboard en een beschrijving van de personages. Gisteren is er een gratis applicatie in de App Store verschenen met precies de zelfde functies. De applicatie is gemaakt door een andere ontwikkelaar, en heet ‘New Kids OTB’. Inmiddels zijn beide applicaties niet meer te downloaden.
In de App Store, uit de App Store
De laatstgenoemde applicatie stond sinds gisteren in de App Store. Het programma kon ongeveer hetzelfde als de applicatie NKOTB, maar was helemaal gratis te gebruiken. Dit was het grootste verschil tussen NKOTB en New Kids OTB, want voor de eerstgenoemde betaalde je 79 cent.
De betaalde applicatie was meteen erg populair. Na een dag stond het programma in de top 5 betaalde applicaties. Dit betekent dat de applicatie zeer veel gedowload is, en dus heeft de ontwikkelaar hier veel geld mee verdiend.
Rechten op het programma
Het is nog onbekend waarom de applicaties verwijderd zijn, maar ik vermoed dat het iets te maken heeft met de auteursrechten op het programma. Beide applicaties zijn niet gemaakt door of in opdracht van de bedenkers van de serie, en dus verdienen de ontwikkelaars geld over de ruggen van deze mensen.




Geplaatst op zaterdag, 6 februari 2010 om 16:06 uur - door Jan van Kampen
Applicaties