Vandaag is de eerste officiële navigatiesoftware (turn-by-turn) in de App Store verschenen. Het betreft de applicatie van ‘Navigon’ en niet die van TomTom zoals we allemaal hadden verwacht.
Navigon heeft TomTom afgetroefd door hun navigatiesoftware eerder uit te brengen.
Navigon – Navigatie applicatie voor de iPhone 3G en iPhone 3GS
De Navigon applicatie is vanaf te gebruiken voor alle Apple iPhone telefoons die beschikken over een GPS (dus de iPhone 3G en 3GS) en OS 3.0. Het betreft een Europese editie van de navigatie software met ‘Navteq’ kaarten van heel Europa en meer.
De Navigon applicatie kost € 74,99 – dit is een speciale prijs tot 30 juni. De applicatie is 1.65GB groot – de kaarten staan dan ook op de iPhone zelf, hierdoor hoef je niet de ‘roamen’ in het buitenland, dat scheelt de nodige kosten.
Maandag aanstaande zal de Navigon applicatie voor op de iPhone officieel worden gepresenteerd. Ondanks dat is deze nu al te downloaden in de App Store (iTunes link) ….
Waar blijft TomTom voor de iPhone?
Op de laatste WWDC (8 juni j.l.) in San Francisco werd de TomTom iPhone applicatie met enige bombarie aangekondigd. De applicatie zou beschikbaar zijn na de uitrol van iPhone OS 3.0 die inmiddels enige dagen beschikbaar is. Jammer voor TomTom want Navigon lijkt ze de troef af te steken….
Navigon voor iPhone demovideo
Navigon voor de iPhone – kenmerken:
De Navigon applicatie is onder meer geheel Nederlandstalig, heeft een snelheidsassistent, 3D weergave en toont nabije points-of-interest. Navigon toont op haar site de volgende specs:
- Kaartweergave in 2D en 3D
- Gebruik in verticale en horizontale stand mogelijk
- Nauwkeurige commentaarstem
- Intelligente adresingave
- Reality View Pro (realistische weergave van knooppunten en afritten)
- Rijstrookassistent Pro
- Realistische bewegwijzering
- Snelheidsassistent met instelbare visuele en akoestische waarschuwingen
- Kaartweergave met dag- en nachtmodus
- Directe toegang tot en navigatie naar op de iPhone opgeslagen contactadressen
- Meest actueel NAVTEQ kaartenmateriaal met meer dan twee miljoen* speciale bestemmingen (POI’s)
- Automatische voortzetting van de navigatie na aannemen van een binnenkomend telefoongesprek
- Snelle toegang tot naar wens op te geven speciale bestemmingen in de omgeving van en op de route “Naar huis”-functie met één druk op de knop
- Automatische taalselectie op basis van de taal die op de iPhone is geselecteerd
Meer informatie: website Navigon





Vincent zegt:
En nog steeds snap ik niet waarom pas sinds os 3.0 er navigatie toegestaan is…
appie zegt:
Jammer voor TomTom dat ze de primeur…….?
Mooie dit hoor. Sta nu voor het dilemma: deze of wachten op Tomtom.
robert zegt:
eindelijk turn by turn navigatie! ik denk dat het hiervoor gewoon nog niet mogelijk was ofzo, met os 2…
Robbie zegt:
ff wachten op (s)tom (s)tom…
Marco Peters zegt:
@haal
hmm, website met illegale content?
NiPhoned zegt:
@haal
svp. niet spammen
joris zegt:
@admin: kick/ban user ‘haal’ eens..
Rob zegt:
Dit ding vind de GPS niet, iemand anders hetzelfde probleem ?